2 Haziran 2011 Perşembe

Regaip Kandiliniz Mubarek olsun2011 Regaip Kandili Hakkında..
Regaib Kandilinde biz Müslümanlar ne yapmalıyız? Bu geceyi ibadetle ihya etmenin sevabı pek çoktur.
�Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir. � (Tevbe Suresi, 128)
Allah (c.c) katında zamanların değerleri birbirine eşittir. Ancak öyle zamanlar vardır ki o zamanlarda öyle hadiseler olur ki, o vakte diğer zaman dilimlerinden daha üstün bir değer kazandırır.eceb-i şerîfin ilk Cuma gecesine isabet eden Regâib Gecesi�de bu müstesna zamanlardan biridir. Cuma geceleri böyle kıymetli vakitlerden biridir.
Regaib Gecesi gibi iki kıymetli gecede biraraya gelince, bu gece dahada bir kıymetli oluyor. Bu gece, yalvarış ve yakarışların Yüce Mevla�ya sunulduğu ve O�nun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir.
Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Regaib gecesinin içinde bulunduğu Recep ayında çok dua eder, namaz kılar, oruç tutar, iyiliklerin her çeşidini yapar, sadaka vermeye özen gösterirdi.
İdrak ettiğimiz mübarek Regaib Kandili vesilesi ile ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim.

2 yorum:

Gülsüm dedi ki...

Sagol Zehra,
seninde kandilin mübarek olsun... Allah dualarini kabul etsin...
Sevgiler

Özlem Ceylan dedi ki...

Siz de sagolun Gulsum
Kandilin mubarek olsun Allah razi olsun amiin.. sevgiler